Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Po XXX sesji Rady Powiatu w Lublinie

28-03-2013

Dwie nowe i ważne inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku w powiecie lubelskim.

Podczas sesji w środę 27 marca radni tak zmienili budżet, by znalazły się w nim pieniądze na przebudowę 3-kilometrowej drogi łączącej gminy Jabłonna i Bychawa oraz termomodernizację szkoły w Piotrowicach.
Chodzi o gruntowny remont bardzo zniszczonej drogi Jabłonna - Bychawka na odcinku Wierciszów - Bychawa o długości około 3 kilometrów. - Trasa jest w naprawdę fatalnym stanie, a mieszkańcy postulują jej remont od kilku lat. Tym razem udało się znaleźć potrzebne środki i liczymy, że przy pomocy gmin, przez które przebiega ta droga, za kilka miesięcy będzie ona wyglądać tak jak powinna - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej starosta lubelski Paweł Pikula. Wsparcie inwestycji już zapowiedziała Gmina Jabłonna, wstępną deklarację złożyła także Gmina Bychawa. Szacunkowy koszt remontu to około 1 miliona 400 tysięcy złotych, ale ostateczna kwota będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.
Do tegorocznego budżetu radni wprowadzili także 100 tysięcy złotych na termomodernizację budynków Zespołu Szkół w Piotrowicach. W poprzednich latach ekipy remontowe dociepliły główny budynek szkolny i internat. Teraz podobne prace zostaną wykonane na obiektach, w których odbywa się praktyczna nauka zawodu. - Po wykonaniu tych robót docieplony będzie cały kompleks zespołu szkół, co w przyszłości przełoży się na niższe koszty ogrzewania - wyjaśnia Paweł Pikula.

Środowe obrady poprzedziło wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów, a w czasie sesji radni zmienili regulamin ich przyznawania. Od nowego roku szkolnego będą one wyższe niż obecnie. Zamiast 60 procent wysokości stypendium Prezesa Rady Ministrów, uczniowie będą otrzymywać 80 procent.
Powrót