Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Po świąteczne zakupy do...DPS-u

28-03-2012

Żeby zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby nie trzeba ich szukać w zatłoczonych centrach handlowych czy na targowiskach. Dzisiaj między 8.00 a 13.00 będzie je można kupić w Domu Pomocy Społecznej w Matczynie, a przy okazji wesprzeć podopiecznych tej placówki.

To oni, pod okiem terapeutów przygotowali wszystkie wyroby, które znajdą się na stoiskach. Będą to m.in.: pisanki, serwety, stroiki i świąteczne baranki. Wybór pisanek będzie bardzo duży. W ofercie znajdą się nie tylko malowane specjalnymi farbami i lakierowane kurze jaja, ale również pisanki na wydmuszkach obsypywane w różne wzory kaszą lub makiem i pisanki z origami. – Będą też pisanki zdobione nićmi i wstążkami, a nawet... euro-jaja, czyli biało-czerwone pisanki, nawiązujące do zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Marta Jarzyna-Walczak z domu pomocy w Matczynie.

Amatorzy artystycznych wyrobów na płótnie będą mogli kupić w Matczynie serwetki haftowane kolorowymi nićmi lub robione na szydełku, a także pieczone baranki z ciasta oraz stroiki z zajączkami wykonanymi ze sznurka.

Za tego typu dzieła w zwykłych placówkach handlowych trzeba zapłacić niemałe pieniądze, ale w domu pomocy w Matczynie będą zdecydowanie tańsze. – Jest to możliwe, ponieważ nie chcemy na tym zarabiać, a tylko odzyskać koszty materiałów – tłumaczy Marta Jarzyna-Walczak. Najtańsze wyroby będą kosztować zaledwie kilka złotych, a najdroższe nie przekroczą 20.

Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup materiałów do zajęć terapeutycznych.
Powrót