Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Po sukces zawodowy z PUP w Lublinie

25-02-2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie zaprasza absolwentów szkół zawodowych, policealnych i techników z terenu Powiatu Lubelskiego na staże zagraniczne. Wyjazdy organizowane są w ramach drugiej edycji projektu "Startuj z nami po sukces zawodowy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zachęcamy do udziału w projekcie, pierwsze 15 osób już w czerwcu br. weźmie udział w intensywnym kursie języka niemieckiego. Po zakończeniu kursu uczestnicy udadzą się na dwumiesięczne staże zawodowe do Niemiec, podczas których będą zdobywali doświadczenie w takich branżach jak: gastronomia, wykończenia wnętrz, mechanika samochodowa czy fryzjerstwo. Należy zaznaczyć, że część uczestników z poprzedniej edycji projektu otrzymała nawet propozycje pracy w miejscach, w których odbywali swoje staże.
 
Nauka zawodu w Niemczech planowana jest na okres dwóch miesięcy, a podczas samego pobytu uczestnicy mają możliwość zwiedzania i poznawania tradycji i kultury naszego zachodniego sąsiada. Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie gwarantuje uczestnikom przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie jak również atrakcyjne kieszonkowe.. 
 
Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać u koordynatora projektu - Pani Edyty Wiśniewskiej, tel. 81 745-18-15 w. 257.     
 
 
Powrót