Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Pływalnia w remoncie

25-06-2018

Po 20 latach od wybudowania pływalnia ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie doczekała się kapitalnego remontu. Po zakończeniu robót obiekt będzie bardziej estetyczny, jego utrzymanie mniej kosztowne, a warunki dla użytkowników bardziej komfortowe.

Zabiegaliśmy o taką modernizację od wielu lat. Teraz udało się pozyskać dotację z ministerstwa sportu, a resztę stanowią środki Powiatu Lubelskiego. Ze starego obiektu zostaną właściwie tylko ściany, a wszystko pozostałe będzie nowe - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor popularnego "Kwiatka" Henryk Dudziak.
 
Pływalnia została już odgrzybiona, jest nowy dach i część elewacji, a obecnie trwa wymiana okien i wykładanie płytek. Nowa będzie również niecka basenu, przy którym powstanie trwały brodzik dla najmłodszych adeptów pływania.
 
Prace będą kosztować prawie 1 milion 300 tysięcy złotych, z czego pół miliona to dotacja z budżetu państwa, a reszta będzie pochodzić z budżetu samorządu powiatowego.
 
Na razie wszystkie prace są realizowane zgodnie z planem i termin ich zakończenia nie jest zagrożony. Odbiór inwestycji jest planowany na koniec wakacji, a uroczyste otwarcie nowej pływalni odbędzie się na początku września.
 
Dyrektor Dudziak podkreśla, że zmodernizowany obiekt uzupełni bardzo dobrze rozwiniętą bazę sportową szkoły, która ma do dyspozycji m.in. kilka boisk, kort tenisowy i siłownie. Żałuje przy tym, że w nowym roku szkolnym nie uda się utworzyć klasy sportowej. Jednocześnie dyrektor Dudziak zapowiada, że nie ustanie w staraniach o znalezienie w następnych latach młodzieży, która chciałaby się uczyć w takiej klasie i korzystać z obiektów sportowych.
 
Powrót