Pływalnia po remoncie oficjalnie otwarta

24-09-2018

Jest ładniejsza, jej utrzymanie mniej kosztowne, a warunki dla użytkowników bardziej komfortowe. Pływalnia Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie po 20 latach doczekała się kapitalnego remontu. Jej oficjalne otwarcie odbyło się w piątek 21 września.

Zakres robót był bardzo szeroki. Pływalnia została odgrzybiona, ma nowy dach i część elewacji, wymienione okna i nowe posadzki. Nowa jest również niecka basenu, przy którym powstał trwały brodzik dla najmłodszych adeptów pływania.

Prace kosztowały prawie 1 milion 300 tysięcy złotych, z czego pół miliona to dotacja z budżetu państwa, a resztę stanowią środki z budżetu Powiatu Lubelskiego.

Nowoczesna pływalnia uzupełnia bardzo dobrze rozwiniętą bazę sportową szkoły, która ma do dyspozycji także m.in. kilka boisk, kort tenisowy i siłownie.

Na uroczystości otwarcia odnowionego basenu pojawili się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji i firm. Wśród gości byli: Poseł Jan Łopata, Starosta Lubelski Paweł Pikula, Przewodniczący Rady Powiatu Antoni Skrabucha, Członek Zarządu Powiatu Dariusz Gajo i Sekretarz Grzegorz Szacoń.

Wszyscy goście podziwiali efekty kilkumiesięcznych prac, a oficjalną część uroczystości uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Henryczki".