Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Pierwsze targi pszczelarzy i rzemiosła

09-06-2014

Miłośnicy miodów, farmaceutyków i kosmetyków na bazie miodu, miodowych nalewek i deserów oraz pszczelarstwa powinni w niedzielę 8 czerwca pojawić się w Pszczelej Woli.

Tego dnia o 10.00 w miejscowym Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego odbędą się pierwsze Targi Pszczelarskie, połączone z 9 Lubelskim Miodobraniem i kończącymi się 15 Międzynarodowymi Zawodami Młodych Pszczelarzy. 
 
- Program spotkania jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie tylko praktykujący pszczelarze, ale także osoby, które na co dzień z pszczelarstwem mają niewiele wspólnego - mówi Bożena Stępień z ZSR CKP w Pszczelej Woli. 
 
Udział w targach zapowiedziało około 20 wystawców, którzy będą oferować wszystko to, co jest potrzebne do założenia i prowadzenia pasieki, a także firmy przetwarzające miody i produkujące pasze dla pszczół. W ofercie będzie również wyposażenie uli, sprzęt do miodobrania, a nawet leki dla pszczół i syropy do dokarmiania zimą. Natomiast pszczelarzy będą oferować najwyższej jakości produkty pszczele.
 
Organizatorzy przygotowali też konkursy dla publiczności w różnym wieku, od maluchów, dla których przewidziano nagrody rzeczowe, po dorosłych, którzy mogą wygrać m.in. nagrody finansowe. 

Targom będzie towarzyszyć konferencja naukowa, której uczestnicy przygotowali m.in. wykłady "Dobra praktyka pszczelarska podstawą zdrowia pszczół" oraz "Apiterapia - zdrowie i uroda zamknięta w produktach pszczelich". 

Całość uzupełnią występy artystyczne uczniów ze szkół i ośrodków kultury w gminie Strzyżewice oraz powiecie lubelskim, a zakończy zabawa taneczna z zespołem "Savan". 

Szczegółowy program targów można znaleźć na: www.pszczelawola.edu.pl.
 
Powrót