Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Patriotyczne recytacje w Bychawie

26-11-2012

Paulina Wójtowicz z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej, zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego w Bychawie.

Trzecia edycja konkursu odbyła się pod hasłem "Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny".

Jury oceniało 40 recytatorów z ośmiu szkół. Wyłonienie najlepszych wykonawców nie było łatwe, ponieważ, zdaniem jurorów, poziom wszystkich prezentacji był wysoki.

Oprócz Pauliny Wójtowicz z bełżeckiego "Kopernika" komisja doceniła interpretację Kateryny Verpuchynskiej z Gimnazjum w Wysokiem, przyznając jej drugie miejsce, a trzecią nagrodę zdobyła Karolina Grodzińska z Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie.

Jury przyznało też trzy wyróżnienia, które otrzymali: Mateusz Drozda z Zespołu Szkół w Niedrzwicy Dużej, Krzysztof Stasiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach oraz Konrad Małek z ZSZ nr 1 w Bychawie.
---
Swoich przedstawicieli na konkurs wydelegowały również: Gimnazjum w Tarnawce, Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Bełżycach i Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach.


Prezentacje oceniały: dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie Barbara Cywińska, redaktor naczelna "Głosu Ziemi Bychawskiej" Monika Głazik oraz polonistka Jadwiga Grzesiak.

Konkurs przygotowały: Jolanta Szpytma, Anna Prajsnar i Joanna Mendykowska z ZSZ 1 w Bychawie, a nagrody, wyróżnienia i podziękowania wręczali dyrektor tej placówki Jerzy Sprawka i przewodnicząca komisji Barbara Cywińska.
Powrót