Pamięci Artura Walaska

16-12-2016

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Marszałkowskim przy ul. Grottgera 4 w Lublinie, została odsłonięta tablica upamiętniająca Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Artura Walaska.

Artur Walasek od 1999 r. pracował w Starostwie Powiatowym w Lublinie, gdzie pełnił funkcję kierownika Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury i równocześnie członka Komisji Edukacji Związku Powiatów Polskich.  W 2001 roku został powołany na stanowisko sekretarza Powiatu Lubelskiego. W 2006 roku uzyskał mandat radnego Rady Powiatu w Lublinie i pełnił jednocześnie funkcję nieetatowego członka Zarządu Powiatu w Lublinie.

W 2014 roku uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego i został wybrany na Wicemarszałka Województwa Lubelskiego.

Artur Walasek był człowiekiem zaangażowanym w swoją pracę, działalność samorządową i polityczną. Efekty jego pracy są widoczne w codziennym życiu naszych mieszkańców.

Artur Walasek zmarł 8 lipca 2016 roku, po ciężkiej chorobie.