Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Otwarte zawody strzeleckie

18-05-2012

Miłośników broni zapraszamy w najbliższą niedzielę do Bychawy. 20 maja o 9.30 na strzelnicy na Podzamczu odbędą się Otwarte Zawody w Strzelectwie Sportowym o Puchar Starosty Lubelskiego.

Organizatorzy z Ligi Obrony Kraju w Bychawie zachęcają do udziału w rywalizacji wszystkich zainteresowanych. – Mogą to być już 9-letnie dzieci, a górna granica wiekowa nie jest ustalona. Nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji, ani własnej broni. Wystarczą dobre chęci, a broń dla uczestników zapewniamy we własnym zakresie – mówi jeden z organizatorów rywalizacji Marian Drąg z bychawskiego LOK-u.

Rywalizacja będzie się odbywać w dwóch kategoriach, juniorzy do lat 16 i seniorzy, powyżej tej granicy wiekowej. Młodsi zawodnicy będą strzelać ze kbks-u i pistoletu MCM, natomiast starsi będą mieć do dyspozycji „kałasznikowa”, czyli kbk ak oraz pistolet CZ.

Nagrody są przewidziane dla najlepszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach oraz, jeśli zgłoszą się zespoły, dla najlepszej drużyny.

Będą to już czwarte zawody o puchar starosty lubelskiego. W dotychczasowych uczestniczyło od 20 do ponad 50 osób, wśród których byli nie tylko mieszkańcy Bychawy czy powiatu lubelskiego, ale również na przykład zawodnicy z okolic Płocka.
Powrót