Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Ogólnopolskie wyróżnienia za inwestycje

03-10-2014

Z przyjemnością informujemy, że działania na rzecz rozwoju Powiatu Lubelskiego zostały po raz kolejny nagrodzone. W rankingu przygotowanym przez czasopismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” dotyczącym podsumowania wydatków samorządów Powiat Lubelski zajął I miejsce pod względem wykorzystania środków na infrastrukturę techniczną w latach 2011-2013 oraz IV miejsce w kategorii wykorzystania środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

 
 Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się podczas, zakończonego w czwartek 2 października, XII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Jachrance pod Warszawą, a odbierał je Starosta Lubelski Paweł Pikula.

Ranking, na zlecenie "Wspólnoty", przygotowali pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. Pawła Swianiewicza. Oceniający brali pod uwagę m.in: remonty i budowę dróg administrowanych przez samorządy, transport, gospodarkę komunalną, w tym inwestycje w sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz gospodarkę mieszkaniową.

 Władze Powiatu na czele ze starostą Pawłem Pikulą dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Powiat Lubelski został doceniony i zajął po raz kolejny wysokie miejsca w Polsce. To dla nas duże wyróżnienie i jednocześnie motywacja do dalszej pracy na rzecz społeczności lokalnej.

Powrót