Oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu w Lublinie

20-11-2014

Według oficjalnych informacji w nowej Radzie Powiatu w Lublinie zasiądą przedstawiciele dwóch komitetów wyborczych. 17 mandatów zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe, a pozostałe 10 - Prawo i Sprawiedliwość. Kandydaci Sojuszu Lewicy Demokratycznej "Lewica Razem" i Platformy Obywatelskiej, którzy mieli swoich reprezentantów w poprzedniej kadencji, tym razem nie uzyskali odpowiedniego poparcia. O miejsca w nowej radzie ubiegały się 183 osoby. Liczba uprawnionych do głosowania mieszkańców powiatu lubelskiego wynosiła 119 413 osób.

Spośród wszystkich kandydatów najwięcej - 2 243 głosy, zdobył Paweł Pikula – obecny Starosta Lubelski,   1487 wyborców poparło Mariana Golianka, a 1 372 Edwarda Jarzynkę.

W niedzielnych wyborach mandaty uzyskali:
OKRĘG NR 1 (Bychawa, Krzczonów, Wysokie, Zakrzew):
Paweł Pikula (PSL), Jan Król (PSL), Urszula Zdun (PSL), Henryk Krajewski (PSL) i Anna Wojtas (PiS);
OKRĘG NR 2 (Głusk, Jabłonna, Strzyżewice):
Anna Grzywaczewska (PSL), Antoni Skrabucha (PSL), Urszula Paździor (PSL), Krzysztof Chmielik (PiS) i Henryk Salasa (PiS);
OKRĘG NR 3 (Garbów, Jastków):
Robert Wójcik (PSL), Jan Czubak (PSL), Krzysztof Górecki (PiS) i Grzegorz Kozioł (PiS);
OKRĘG NR 4 (Niemce, Wólka):
Jerzy Kotowski (PSL), Marian Golianek (PSL), Agnieszka Woźniak-Urban (PSL), Sylwia Pisarek-Piotrowska (PiS) i Zbigniew Bernat (PiS);
OKRĘG NR 5 (Konopnica, Wojciechów):
Konrad Banach (PSL), Anna Rynkowska (PSL) i Artur Markowski (PiS);
OKRĘG NR 6 (Bełżyce, Borzechów, Niedrzwica Duża) - Marian Pietraś (PSL), Edward Jarzynka (PSL), Marek Peciak (PSL), Ryszard Golec (PiS) i Zdzisław Antoń (PiS).

Wyniki uzyskane przez poszczególne Komitety:

1. Lista nr 1— Komitet Wyborczy PSL:
liczba uzyskanych mandatów do Rady Powiatu w Lublinie -17
Liczba głosów oddanych na Komitet - 28 988

2. Lista nr 3— KW Prawo i Sprawiedliwość:
liczba uzyskanych mandatów do Rady Powiatu w Lublinie -10
Liczba głosów oddanych na Komitet - 17 670

3. Lista nr 6— KKW SLD Lewica Razem
Liczba głosów oddanych na Komitet - 3 924

4. Lista nr 4— KW Platforma Obywatelska RP
Liczba głosów oddanych na Komitet - 3 812

Nowa Rada Powiatu w Lublinie tak jak w poprzedniej kadencji będzie liczyła 27 Radnych.