Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Oddział położniczo-ginekologiczny SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach pierwszy w rankingu Fundacji „Rodzić po Ludzku”

09-10-2019

Oddział położniczy szpitala powiatowego w Bełżycach znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu Fundacji „Rodzić po Ludzku”. Tak zadecydowały panie, które rodziły w naszym szpitalu.

Zestawienie objęło 15 szpitali z województwa lubelskiego. Nasz szpital zdobył 76 punktów na 100 (na podstawie 41 wypełnionych ankiet). Bardzo wysoko został oceniony sam szpital (98% wskazań), a także personel (89) i wsparcie w karmieniu piersią (88). Kobiety, które wypełniały ankietę, wysoko oceniły też warunki w szpitalu i kontakt z dzieckiem po narodzinach (po 78% wskazań).
 
Jest to dla nas bardzo prestiżowe wyróżnienie. W roku 2017 przeprowadzono modernizację oddziału z traktem porodowym i częścią neonatologiczną. Obecnie posiadamy nowoczesny oddział w I poziomie referencyjnym. Podniesione zostało bezpieczeństwo matki i dziecka, szczególnie przez doposażenie w sprzęt taki jak: Neopuff - wspomagający oddychanie głównie wcześniaków, KTG bezprzewodowe, CEPAP, aparat USG - dedykowany dla oddziału, kardiomonitory, stanowiska resuscytacji noworodka.
 
Kobiety i noworodki mają doskonałe warunki w nowoczesnych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Salki wzmożonego nadzoru dla noworodków i sala po porodach powikłanych wyposażone są w monitoring ze stałym nadzorem położnych. Wszystkie kobiety i mamy razem z swoimi pociechami otoczone są troskliwą opieką, na pewno nie czują się anonimowo.
 
Personel położnych to panie z wieloletnim doświadczeniem, o wysokich kwalifikacjach, w większości po studiach wyższych. Kadra lekarska to doskonali specjaliści o dużej renomie wśród pacjentek. Szeroko prowadzona jest w zakładzie opieka okołoporodowa.
 
W naszym szpitalu odbywa się rocznie ok. 400 porodów. Oddział liczy 18 łóżek. Szpital posiada akredytację Ministra Zdrowia na lata 2018-2020. Za działalność na rzecz upowszechniania karmienia piersią przyznano oddziałowi i szpitalowi tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” na lata 2008-2013.
 
Zabiegamy także o zakontraktowanie w Lubelskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia świadczeń w zakresie neonatologii, ale jeszcze takiego konkursu na nasz rejon nie ogłoszono.
 
Źródło: SP ZOZ nr 1 w Bełżycach
Powrót