O zdrowym lubelskim podczas konwentu

05-08-2016

4 sierpnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego, w którym również uczestniczyli członkowie Konwentu Dyrektorów Szpitali Powiatowych Województwa Lubelskiego oraz zaproszeni goście.

Było to spotkanie informacyjno - uzgodnieniowe zainicjowane przez Przewodniczącego Konwentu Powiatów - Pana Pawła Pikulę. Spotkanie dotyczyło m.in. uaktualnienia założeń planowanego do realizacji wspólnego projektu pn: ,,Zdrowe Lubelskie’’- optymalizacja usług medycznych w Województwie Lubelskim poprzez utworzenie i zintegrowanie sieci szpitali powiatowych pod kątem możliwości współfinansowania przedsięwzięcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020.

Podczas spotkania zarówno władze powiatów jak i dyrektorzy szpitali zadeklarowali dalszą współpracę w zakresie rzeczowym ww. projektu, które zostało zaplanowane jako model współpracy samorządów powiatowych optymalizujący proces zarządzania zasobami szpitali, umożliwiający  ich rozwój w zakresie usług i procedur medycznych dla wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego.