Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Nowy komendant powiatowy policji

16-02-2012

Inspektor Jacek Kucharczyk kończy służbę na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie i przechodzi na emeryturę. Od piątku 17 lutego jego miejsce zajmie młodszy inspektor Sławomir Góźdź. W uroczystym przekazaniu obowiązków, które odbyło się w czwartek 16 lutego, uczestniczyli funkcjonariusze komendy oraz przedstawiciele miasta i powiatu lubelskiego.

Starosta Paweł Pikula podziękował inspektorowi Kucharczykowi za współpracę i zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców. Jednocześnie życzyli nowemu komendantowi wielu sukcesów podczas pełnienia zaszczytnej, ale i odpowiedzialnej funkcji.

Młodszy inspektor Sławomir Góźdź pracuje w policji od 1 lipca 1991 roku. Od roku 2000 zajmuje stanowiska kierownicze, w tym Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału do Walki z Korupcją oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Komendantem w Krasnymstawie był od 1 lutego 2011 roku.

Odchodzący na emeryturę inspektor Jacek Kucharczyk służbę w Policji rozpoczął 1 września 1991 roku. Od 1996 roku zajmował stanowiska kierownicze. Pełnił funkcje: naczelnika wydziału, pierwszego zastępcy komendanta powiatowego w Łęcznej, a potem komendanta powiatowego w Radzyniu Podlaskim. Od 1 października 2008 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Łęcznej, a od 1 kwietnia ubiegłego roku pełnił funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

Komenda Miejska Policji w Lublinie jest największą tego typu jednostką na terenie województwa lubelskiego. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców dwóch powiatów, lubelskiego ziemskiego i grodzkiego, a także osób przejeżdżających przez nasz region tranzytem.
Powrót