Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Noworoczne spotkanie w ZSS w Matczynie

18-01-2018

We wtorek 16 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie już po raz trzeci odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne.

Na uroczystości zgromadziła się liczna publiczność. Wśród zaproszonych gości byli Starosta Lubelski Paweł Pikula, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie Beata Janiszewska-Brudzisz wraz z pracownikami wydziału, Burmistrz Bełżyc Ryszard Góra oraz dyrektorzy placówek oświatowych z Bełżyc, Bychawy, Bystrzycy, Niedrzwicy Dużej, Piotrowic i Załucza, dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym.
 
Głównym punktem programu były jasełka wyreżyserowane przez Panią Marię Sobich, nauczyciela religii z ZSS w Matczynie. W role postaci biblijnych wcielili się, oprócz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i Szkoły Podstawowej w Matczynie, także rodzice i nauczyciele. Nagrodą dla aktorów za ich wspaniały występ były owację na stojąco, słodycze i owoce. Widownia z kolei została obdarowana upominkami od samego św. Mikołaja.
 
Premiera spektaklu, do której artyści amatorzy przygotowywali się przez kilka tygodni, odbyła się podczas wigilii dla rodziców uczniów ZSS i mieszkańców DPS w Matczynie. Widowisko było prezentowane także w miejscowej szkole podstawowej oraz w kościele parafialnym z okazji święta Trzech Króli.
Powrót