Nowe pojazdy dla Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie

22-01-2015

W poniedziałek, 19 stycznia 2015 r. na placu przed Zespołem Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego odbyło się uroczyste przekazanie dwóch samochodów zakupionych ze środków Powiatu Lubelskiego przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Tym razem poświęcono nowego busa Volkswagena Carawelle TDI dostosowanego do przewozu uczniów niepełnosprawnych uczęszczających do szkoły oraz używany autobus SETRA.

Symboliczną wstęgę do nowo zakupionych pojazdów, które z pewnością wpłynął na zwiększenie mobilności uczniów, przecięli: Starosta Lubelski P. Paweł Pikula, Dyrektor Szkoły P. Henryk Dudziak oraz Łukasz Krzysztoń, uczeń klasy II Gimnazjum przy Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie reprezentujący Samorząd Uczniowski Szkoły.

Uroczystość odbyła się przy udziale zaproszonych gości: przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego, władz Bychawy oraz zaprzyjaźnionych wójtów okolicznych gmin.

Nie są to jednak jedyne pojazdy zakupione dzięki wsparciu PFRON dla powiatowych jednostek. W grudniu 2014 r. przekazany został nowy bus Volkswagen Carawelle TDI dla Domu Dziecka w Przybysławicach, natomiast w maju zeszłego roku nowy samochód otrzymał DPS w Matczynie oraz SOSW w Załuczu.