Nowa Rada Powiatu w Lublinie wybrana

24-10-2018

Największą reprezentację w nowej Radzie Powiatu w Lublinie będzie mieć Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. W niedzielnych wyborach samorządowych jego przedstawiciele zdobyli 15 z 27 mandatów. Kolejnych 11 przypadnie Komitetowi Wyborczemu Polskie Stronnictwo Ludowe, a 1 obejmie przedstawiciel Komitetu Wyborczego Wyborców "Powiat Lubelski 2018".

O miejsca w nowej radzie ubiegało się 145 osób. Spośród wszystkich kandydatów najwięcej - 2 238 głosów, zdobył Grzegorz Kozioł z KW PiS, 1 976 wyborców poparło Sylwię Pisarek-Piotrowską, także z KW PiS, a 1 640 Pawła Pikulę z KW PSL.
Spośród kandydatów KW PiS w niedzielnych wyborach mandaty uzyskali również: Anna Pawlas, Tomasz Szpakowski, Maria Studzińska, Krzysztof Chmielik, Andrzej Kłapeć, Małgorzata Leszek, Zdzisław Niedbała, Magdalena Udrycka, Zbigniew Bernat, Joanna Kaznowska, Zofia Sieńko, Zdzisław Antoń i Grzegorz Widelski. KW PSL, oprócz Pawła Pikuli, będą reprezentować: Beata Gajur, Anna Grzywaczewska, Urszula Paździor, Robert Wójcik, Marian Gilianek, Iwona Pulińska, Anna Rynkowska, Konrad Banach, Edward Jarzynka i Marian Pietraś. Skład rady uzupełnia Marcin Olszak z KW "Powiat Lubelski 2018".
Spośród 106 tysięcy 616 wyborców w niedzielnym głosowaniu wzięło udział 59 tysięcy 494, co daje frekwencję na poziomie 55,80 procent przy średniej w województwie 54,10.

PROTOKÓŁ Z WYBORÓW DO RADY POWIATU W LUBLINIE

PROTOKÓŁ Z WYBORÓW DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO