Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Niezapomniane melodie

15-02-2012

Już jutro zapraszamy na Powiatowy Festiwal Piosenki „Niezapomniane melodie” organizowany jest już po raz siódmy. Ma on formę konkursu i przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Powiatu Lubelskiego Ziemskiego. Wszystkich zapraszamy do Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, w godz. 9.00 – 14.30.

Ideą festiwalu jest promocja młodych talentów muzycznych w nawiązaniu do prezentacji różnych gatunków muzyki. W bieżącym roku szkolnym uczniowie prezentować będą na scenie utwory z bogatego repertuaru pieśni i piosenki religijnej. Pomysł wyboru tematyki nawiązuje do faktu nadania w ubiegłym roku Szkole Podstawowej i Gimnazjum Nr 2 w Ciecierzynie imienia bł. bpa Władysława Gorala.

HONOROWY  PATRONAT nad festiwalem w bieżącym roku sprawują:
Ks. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik
Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz
Starosta Lubelski Paweł Pikula
Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś
Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie

Impreza daje możliwość prezentacji dorobku artystycznego zarówno uczniom jak i nauczycielom. Jest okazją do konfrontacji i promocji dziecięcych talentów. Udział w konkursie jest nieodpłatny. Prezentacje artystyczne ocenia profesjonalna komisja w oparciu o ustalone kryteria oceny.
Artyści – soliści i zespoły -  rywalizują w trzech kategoriach wiekowych:
-    Edukacja wczesnoszkolna (dzieci 6 – letnie i klasy I - III szkoły podstawowej)
-    Szkoła podstawowa (klasy IV - VI)
-    Gimnazjum
Uczestnicy podejmując rywalizację ubiegają się w poszczególnych kategoriach wiekowych o zajęcie I, II, III miejsca lub Wyróżnienia, które premiowane są atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. W bieżącej edycji przewidziane są również nagrody specjalne.

Tradycją konkursu jest, że wszyscy uczestnicy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, otrzymują okazjonalne znaczki festiwalowe,  pamiątkowe dyplomy uczestnictwa,  podziękowania i materiały reklamowe promujące Powiat Lubelski.
Ponadto organizatorzy zapewniają uczestnikom ciepłe i zimne napoje, gorący posiłek oraz pączki (tłusty czwartek) nie pobierając z tego tytułu żadnych prowizji.

Impreza ma charakter otwarty i oprócz uczestników skierowana jest między innymi do mieszkańców wsi Ciecierzyn, gminy Niemce, rodziców, uczniów i nauczycieli ZPO w Ciecierzynie, przedstawicieli instytucji patronujących i wspierających organizację przedsięwzięcia sponsorów, działających w ramach integracji środowiska lokalnego oraz wszystkich chętnych osób, które mogą brać udział w festiwalu w charakterze widzów. 

Udział w bieżącej edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki „Niezapomniane melodie” zgłosiło 105 uczestników z 31 placówek oświatowych z terenu Powiatu Lubelskiego. 

Zobacz listę uczestników

HONOROWY  PATRONAT nad festiwalem w bieżącym roku sprawują:

Ks. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik

Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz

Starosta Lubelski Paweł Pikula 

Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie

Powrót