Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Niezapomniane melodie w Ciecierzynie

30-04-2015

W środę 29 kwietnia w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się X Powiatowy Festiwal Piosenki „Niezapomniane melodie”. Tegoroczna edycja konkursu miała wyjątkowy – jubileuszowy charakter, dlatego też wybór tematyki na dziesiątą już edycję festiwalu nawiązywał do największych polskich przebojów wylansowanych na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - najważniejszym festiwalu polskiej piosenki, cieszącym się niesłabnącym prestiżem wśród krajowych wykonawców i organizowanym corocznie od 1963 roku.

W najmłodszej kategorii wiekowej jurorom najbardziej spodobał się występ Leny Golianek ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej, drugie miejsce zajęła Marysia Gajur z SP w Mętowie, a trzecie Klaudia Barczak z SP w Nasutowie. Ponadto wyróżnienie odebrała Lilianna Pankowska z SP w Ciecierzynie, a nagrody specjalne trafiły do Mai Krokowskiej z SP w Jakubowicach Konińskich, Izabeli Cieplak z SP w Krasieninie i Ewy Krzyszychy w SP w Kalinówce.

Za popisy zespołowe pierwszą nagrodę otrzymali Aleksandra Włodarczyk, Adam Rudzki, Jakub Lubański i Marcel Sołtys z SP w Ciecierzynie, na drugą, zdaniem jurorów, zasłużyli Anika Kalita, Weronika Nalepa, Kinga Mielnik i Alicja Trojanowska z SP w Mętowie, a na trzecią trio Kacper Gał, Kamil Woliński i Nikola Mrozek z SP w Dysie. W tej kategorii jurorzy przyznali też dwa wyróżnienia dla "Biedronek" z Przedszkola w Ciecierzynie, czyli Wiktorii Banach, Alicji Brzozowskiej, Weroniki Hunek i Wiktorii Jakubaszek oraz dla "Małych Wiolinek" z SP w Krężnicy Jarej, które wystąpiły w składzie: Zuzia Wrona, Adaś Skowronek, Ania Obara i Kasia Księska.

Spośród uczniów z klas IV - VI pierwsze miejsce zajęła Antonina Matysek z SP w Krężnicy Jarej, drugie Natalia Szyszka z SP w Jabłonnie i Kinga Skoczylas z SP w Kalinówce, a trzecie Joanna Kozieł z SP w Ciecierzynie. Nagrody specjalne trafiły do Gabrieli Maj z SP w Bystrzycy Starej, Moniki Brzózki z SP w Niedrzwicy Dużej, Zofii Brydy z SP w Czerniejowie, Katarzyny Kozieł z SP w Niemcach i Kingi Skoczylas z SP w Kalinówce.

W kategorii zespołów jury najwyżej oceniło występ grupy "Madzimuzy" z SP w Ciecierzynie w składzie Weronika Moń, Oliwia Wolińska, Marta Pakaluk i Daria Wójtowicz. Drugie miejsce zajęli Martyna Gęca, Weronika Romaniuk i Joanna Zdeb z SP w Mętowie, a trzecie zespół, który tworzyli Dorota Pietrzak, Olga Sobastyańczyk, Agata Gąszczyk i Agnieszka Niezgoda z SP w Niedrzwicy Dużej. Jedyne wyróżnienie w tej grupie wykonawców przypadło "Wiolinkom" z SP w Krażnicy Jarej, czyli Laurze Łabidze, Annie Kwiecień, Natalii Kneć i Faustynie Łabidze.

Wśród solistów z gimnazjów najlepiej wypadła Julia Mączka z Bystrzycy Starej, drugie miejsce jurorzy przyznali Andrzejowi Błaszczykowi z Ciecierzyna i Izabeli Włodarczyk z Niemiec, a trzecie Kindze Szyszce z Jabłonny. Na liście wyróżnionych znalazły się Kamila Bartoszek z Krzczonowa i Klaudia Kałdunek z Garbowa, a nagrody specjalne przypadły Gabrieli Paździor z Mętowa, Alicji Malec z Krężnicy Jarej, Weronice Janczak z Niedrzwicy Dużej, Julii Mączce z Bystrzycy Starej i Julii Chrząstowskiej z Kalinówki.

Za występy zespołowe pierwszym miejscem jurorzy nagrodzili duet Alicja Sienkiewicz i Patrycja Wolińska z Ciecierzyna. Drugie miejsce zajęły "Wiolinki" z Krężnicy Jarej, czyli Milena Gieroba, Mateusz Obara, Natalia Łopuch i Agata Wójtowicz, a trzecie zespół "Cantabile" z Niemiec w składzie Sylwia Barczak, Anna Malinowska, Paulina Mucha i Agnieszka Szczygieł. Jedyne wyróżnienie trafiło do duetu Anita Ślęczek i Oliwia Matuszczyk z Jabłonny, a jedyną nagrodzoną w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych była Martyna Massalska z Niemiec.

Fundatorami nagród specjalnych byli poseł Henryk Smolarz, Starosta Lubelski Paweł Pikula, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Piotr Wójcik z Akademii Równowagi Wokalnej i Krzysztof Dadej ze sklepu "E - music". 

Powrót