Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Niezapomniane melodie o Lubelszczyźnie

26-01-2018

Piosenki z repertuaru polskich artystów pochodzących z Lubelszczyzny oraz piosenki tematycznie związane z naszym regionem zabrzmiały na XIII Powiatowym Festiwalu Piosenki „Niezapomniane melodie”, który odbył się 25 stycznia br. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie.

Temat przewodni tegorocznego festiwalu nawiązuje do jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Tak więc na scenie usłyszeć można było m.in. przeboje z repertuaru Budki Suflera, Bajmu, Urszuli, Vox-u, Braci, Ani Dąbrowskiej, zespołu Rokiczanka oraz takie utwory, jak „Przez Krakowskie pobiegniemy”, „Lublin w sercu mym” czy „Piosenka o naszym Lublinie”.
 
Jak co roku, impreza zgromadziła liczną publiczność złożoną z przedstawicieli władz samorządowych, instytucji patronujących, sponsorów wspierających organizację przedsięwzięcia oraz miłośników polskiej piosenki, która obserwowała zmagania młodych talentów.
 
Łącznie na festiwalu wystąpiło 98 artystów z 17 placówek oświatowych z Powiatu Lubelskiego. Publiczność wysłuchała 45 piosenek w wykonaniu uczniów szkół podstawowych (w tym szkół z oddziałami gimnazjalnymi) z Bystrzycy Starej, Dysa, Jabłonny, Jakubowic Konińskich, Krasienina, Krężnicy Jarej, Łuszczowa, Nasutowa, Niedrzwicy Dużej, Niemiec, Rudki Kozłowieckiej, Zemborzyc Tereszyńskich, Żabiej Woli, Ciecierzyna oraz przedszkoli w Dysie, Jakubowicach Konińskich i Ciecierzynie.
 
Soliści i zespoły rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych:
  • edukacja wczesnoszkolna (dzieci 6-letnie i klasy I - III szkoły podstawowej)
  • szkoła podstawowa (klasy IV - VI)
  • klasy VII szkoły podstawowej i klasy II - III gimnazjum
Prezentacje oceniało profesjonalne jury, w którym zasiedli: kierownik muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” UP w Lublinie Krzysztof Kramek, główny instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Andrzej Sar oraz członek ZAiKS i  SAWP, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Młodzieży Uzdolnionej Muzycznie "Solo Życia" Mieczysław Jurecki. Członkowie jury oceniali przede wszystkim dobór repertuaru, interesującą własną interpretację utworu, walory wokalne i kulturę sceniczną wykonawców, poziom opracowanych akompaniamentów.
 
Komisja konkursowa była pod wrażeniem wysokiego poziomu artystycznego prezentacji i wyróżniła wielu wykonawców. Lista nagrodzonych dostępna jest w załączniku na końcu artykułu. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów indywidualnych i instytucje, wśród których było Starostwo Powiatowe w Lublinie.
 
Załączniki:
Wyniki XIII Festiwalu "Niezapomniane melodie" Ciecierzyn 2018 [pdf, 213 kb]
Powrót