Nieodpłatna pomoc prawna na terenie powiatu lubelskiego w 2018 roku

21-03-2018

Zapraszamy do punktów nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Lublinie wszystkie osoby potrzebujące pomocy i uprawnione do uzyskania nieodpłatnych porad prawnych.

Porady będą udzielane w zakresie: prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, spraw karnych, spraw administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, spraw rodzinnych, prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Na terenie powiatu lubelskiego od stycznia 2018 r. działa sześć głównych punktów udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej. Są to:
  • Punkt Nr 1 w m. Bychawa – punkty mobilne w miejscowościach Krzczonów, Zakrzew, Wysokie;
  • Punkt Nr 2 w m. Jastków – punkt mobilny w miejscowości Garbów;
  • Punkt Nr 3 w m. Konopnica – punkt mobilny w miejscowości Wojciechów;
  • Punkt Nr 4 w m. Głusk – punkty mobilne w miejscowościach Jabłonna, Strzyżewice;
  • Punkt Nr 5 w m. Niemce – punkt mobilny w miejscowości Wólka;
  • Punkt Nr 6 w m. Bełżyce – punkty mobilne w miejscowościach Niedrzwica Duża, Borzechów.
Więcej informacji na temat nieodpłatnej pomocy prawnej, osób uprawnionych do jej uzyskania, organizacji pozarządowej prowadzącej w 2018 roku punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu lubelskiego, szczegółowy harmonogram oraz potrzebne dokumenty znajdziecie Państwo w zakładce Nieodpłatna Pomoc Prawna.

pomoc prawna 2018