Aktualności

Zdjęcie Artykułu

"Niech żyje bal" w Koperniku

27-01-2016

W poniedziałek 25 stycznia br. w Zespole Szkół im. M. Kopernika odbyła się impreza skierowana do gimnazjalistów pt: „Niech żyje bal!”. Między innymi by pokazać korzyści kształcenia zawodowego, uczniowie zaprezentowali fryzury, taniec, najnowsze trendy w makijażu i modzie oraz wzięli udział w pokazie tanecznym.

Uczniowie ZSZ pod kierunkiem p. Beaty Drążek i p. Magdy Próchnickiej przygotowali kilkanaście fryzur okazjonalnych. Pan J. Górski zadbał o uroczystą oprawę – błyski kolorowych świateł, szeroki dywan oraz muzyka, pozwoliły modelom i modelkom poczuć się jak na prawdziwym wybiegu.

Pokaz mody, który był kolejnym punktem programu- zorganizowali uczniowie klas pierwszych, którzy odważnie zaprezentowali swoje propozycje stylizacji studniówkowych. Ten fakt podkreśla bardzo dobrą atmosferę szkoły, ponieważ oznacza całkowite zintegrowanie pierwszoklasistów ze starszymi klasami. Widać, że uczniowie czują się pewnie i z radością biorą udział w tego typu przedsięwzięciach.

Atrakcją – szczególnie dedykowaną płci pięknej – były porady oraz pokaz makijażu zaprezentowany przez profesjonalną wizażystkę. Pani Katarzyna Ptasznik opowiedziała o aktualnych trendach oraz wykonała pokazowy make up.

Oczywiście nie sposób zapomnieć o popisach szkolnego koła wokalnego. Uczniowie przygotowali kilka tematycznych piosenek, które wprowadziły publiczność w nastrój balu.

Punktem  kulminacyjnym była nauka tańca towarzyskiego, poprowadzona przez ucznia trzeciej klasy – Patryka Rumińskiego. Patryk z elegancją i wdziękiem zawodowego tancerza porwał  do tańca goszczącą w szkolę Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie P. Beatę Janiszewską - Brudzisz, która świetnie poradziła sobie z walcem. Do nauki ochoczo przystąpiła także dyrekcja szkoły. Na zakończenie wszyscy chętnie stanęli do wspólnej fotografii, na której widać satysfakcję z udanej zabawy. Przygotowanie tego wydarzenia przyniosło wiele radości młodzieży oraz pedagogom.

 

Powrót