Niebawem II edycja konkursu Knows-All

19-01-2016

Zespół Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie zaprasza uczniów trzecich klas gimnazjów z gminy Bychawa i okolicznych gmin do udziału w drugim Międzyszkolnym Konkursie English Know-Alls. Termin zgłoszeń upływa 12 lutego br.

Zespół Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie zaprasza uczniów trzecich klas gimnazjów z gminy Bychawa i okolicznych gmin do udziału w drugim Międzyszkolnym Konkursie English Know-Alls.Rywalizacja będzie się odbywać w dwóch etapach. Pierwszy jest planowany na 2 marca w poszczególnych szkołach, gdzie uczniowie będą pisać 45-minutowy test ze znajomości słownictwa i gramatyki. Zadania będą dotyczyć, m.in.: pracy, szkoły, życia rodzinnego i towarzyskiego, podróżowania i turystyki, a także kultury, zdrowia, nauki i techniki. Do drugiego etapu zostaną zakwalifikowani uczniowie z największą liczbą punktów, po 3 z każdej szkoły, którzy w ZS w Bychawie będą pisać kolejny test. Tym razem będzie on dotyczyć, na przykład: kultury i położenia geograficznego Wielkiej Brytanii, najbardziej charakterystycznych miejsc, świąt, kulinariów i twórczości największych brytyjskich pisarzy. Zadania będą dotyczyć również współczesnych polityków, słynnych firm i sklepów, Londynu, charakterystycznych symboli oraz religii i rodziny królewskiej. Ta część rywalizacji odbędzie się 18 marca. Do finału awansuje 5 najlepszych uczestników, którzy powalczą o tablet, a także słowniki, książki do nauki języka angielskiego, lektury i inne nagrody. Termin przyjmowania zgłoszeń od nauczycieli języka angielskiego upływa 12 lutego, a pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.kwiateklo.pl.