Aktualności

Zdjęcie Artykułu

„Nasza szkoła czyta dzieciom”

04-05-2017

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy odbyło się wspólne czytanie pn. „Cała szkoła czyta dzieciom”. Tegoroczne spotkanie było bardzo wyjątkowe. Uczniowie i nauczyciele przedstawili wybrane utwory czytając oraz śpiewając.

Nauczyciele zaprezentowali przedstawienie pt. „Kopciuszek” we współczesnym wydaniu. Młodzież z gimnazjum   „Lokomotywę” Juliana Tuwima, natomiast najmłodsi artyści fragmenty przedstawienia pt. „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Do wspólnego czytania przyłączyły się również Pani Renata Rejnowska - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie oraz Pani Justyna Gutek – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu, czytając wiersz pt. „Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.
W wydarzeniu po raz pierwszy wzięli udział pracownicy Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie prezentując wiersz Juliana Tuwima pt. ”Rzepka”. W rolę narratora utworu wcielił się Starosta Lubelski, Pan Paweł Pikula.
Wyjątkowe interpretacje przeniosły wszystkich w świat marzeń i fantazji, dostarczając nowych wrażeń i przeżyć artystycznych oraz zachęciły do wspólnego czytania. Spotkanie było bardzo wzruszające, pełne radości, spontaniczności i pozytywnych emocji.
 
 
 
 
Powrót