Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Nasi uczniowie też pomagają

10-01-2012

Już po raz XX Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w wielu miastach, miasteczkach i wsiach Polski. Przez cały niedzielę odbywały się liczne koncerty, festyny, kwesty i licytacje. Jak dotąd zebrano 40 269 194,76 zł. - Rok temu o godzinie 18 mieliśmy o kilka mln zł mniej - mówił na specjalnej konferencji prasowej Jurek Owsiak – co oznacza, że padł kolejny rekord hojności Polaków.

Aby tak się stało potrzebna była praca i zaangażowanie bardzo wielu osób. Uczniowie szkół z Powiatu Lubelskiego również przyczynili się do tego dzieła. Wolontariusze Młodzieżowego Klubu Wolontariusza działającego przy Zespole Szkół im. ks. A.Kwiatkowskiego w Bychawie kwestowali do puszek na terenie miasta Bychawa oraz Lublina. Nad ich bezpieczeństwem czuwały opiekunki MKW Grażyna Woch i Magdalena Stacharska.

Również wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego przy ZSP Niemce włączyły się w kwestowanie na rzecz WOŚP. Młodzież z Niemiec podzielona na dwie grupy zbierała do puszek na ulicach Lubartowa (skąd pochodzi też dokumentacja fotograficzna) oraz przed kościołem parafialnym w Niemcach. W szkole rozwiesiła plakaty dotyczące naszej akcji i prośbę o włączenie się społeczności szkolnej w/w przedsięwzięcie.

W XX Finale WOŚP, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko" ponieważ zebrane pieniądze fundacja Jurka Owsiaka przekaże na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W Lublinie do zbierania datków na WOŚP włączyły się również znane osoby a wśród nich Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman i Prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz dziennikarze. Pośród mnóstwa atrakcji m.in. pokazów sprzętu strażackiego i policyjnego odbyły się koncerty. W Lublinie zagrali: Kasia Kowalska i zespół Łzy.

Powrót