05-09-2016

W sobotę 3 września 2016 r. na pięknie zaaranżowanej scenie w ogrodach Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyło się Narodowe Czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Pan Paweł Pikula-Starosta Lubelski i Pan Henryk Dudziak- Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego rozpoczęli tę ogólnopolską akcję odczytując fragment powieści. W akcję włączyli się również Pan Grzegorz Kapusta - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Radni Rady Powiatu Lubelskiego: Urszula Zdun, Zbigniew Bernat, Henryk Krajewski i Zbigniew Antoń oraz Pan  Grzegorz Szacoń – Sekretarz Powiatu Lubelskiego i Pani Beata Janiszewska-Brudzisz - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lublinie. W akcję czytania włączyli się także: Pan Janusz Urban – Burmistrza Bychawy, Pan Artur Płaza - Wiceprezes Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina” Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bychawie oraz Proboszcz Parafii w Bychawie ks. Andrzej Kuś.

Z tym niełatwym tekstem zmierzyli się również dyrektorzy szkół z Powiatu Lubelskiego: Pani Elżbieta Kaszlikowska, Pani Elżbieta Rudnicka, Pan Tomasz Stoczkowski, a także Pani Wioletta Błaziak- Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublinie, Pani Małgorzata Adamczyk, Pan mec. Tomasz Stolat oraz  Pan Tomasz Widerlik.

Wysłuchaliśmy również pięknie odczytanych fragmentów powieści przez nauczycieli z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego – Panią Monikę Widomską i Pana Leszek Asyngiera oraz uczniów - Dianę Stacharską i Łukasza Krzysztonia. W trakcie uroczystości odbył się quiz wiedzy oraz konkurs plastyczny dla dzieci, a także piękny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki” grającej szlagiery muzyki filmowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, że święto promujące czytelnictwo, odbyło się w tak pięknej i podniosłej atmosferze.

Do zobaczenia za rok przy okazji czytania kolejnego wielkiego dzieła.