Najsilniejszy junior w Polsce mieszkańcem powiatu lubelskiego

12-10-2015

Patryk Dziuba - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, zawodnik GULKS Niemce - w Mistrzostwach Polski zdobył złoty medal, a tym samym tytuł Mistrza Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 15 rozegranych w dniach 08-11.10.2015 r. w Burzeninie.

Młody mistrz uzyskał  w dwuboju wynik -214 kg. w kat. wag + 85 kg.  To dla klubu, jak i dla całej Gminy Niemce pierwszy, historyczny złoty medal w Mistrzostwach Polski. Sukces Patryka jest również wyróżnieniem dla jego trenerów - Wiesława Sokołowskiego oraz znakomitego byłego rekordzisty i reprezentanta Polski w podnoszeniu ciężarów  Zbigniewa Cękały. Nasz młody medalista trenuje w klubie GULKS Niemce, którego prezesem  i kierownikiem sekcji jest Ryszard Sosnowski, nauczyciel ZSP w Niemcach.