Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Najpierw ferie w Hubalu, a potem... do Paryża

13-01-2014

Tegoroczne ferie rozpoczynają się 20 stycznia, ale Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Bychawie zachęca gimnazjalistów, by już teraz zaplanowali sobie wolny czas na wizytę w tej placówce.

Przez dwa feryjne tygodnie będą się w niej odbywać pokazowe warsztaty, podczas których potencjalni kandydaci będą się mogli przekonać dlaczego warto kontynuować naukę w popularnym "Hubalu".
 
- Podobne warsztaty zorganizowano już w ubiegłym roku, ale zajęcia odbywały się nieregularnie. Tym razem przygotowaliśmy plan na całe ferie i różne warsztaty w tym samym czasie - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor ZSZ 1 w Bychawie Jerzy Sprawka. Do wyboru są m.in. warsztaty fryzjerskie, komputerowe, dziennikarskie i fotograficzne, a także zajęcia z praktycznej techniki kierowania pojazdem oraz zajęcia sportowe.
"Hubala" mogą odwiedzać nie tylko potencjalni kandydaci, ale również ich rodzice. Ci, którzy zdecydują się przyjechać samochodem mogą liczyć na przykład na ustawienie świateł w aucie.
 
Uczestnicząc w warsztatach będzie można nie tylko poznać bliżej zawody, w których kształci "Hubal", ale również otrzymać informacje na temat projektów realizowanych w szkole, dzięki którym można m.in. odbyć trzytygodniowe praktyki zawodowe w Paryżu.
 
Tym, którzy z różnych powodów nie będą mogli skorzystać z tej propozycji, ZSZ 1 oferuje możliwość zorganizowania pokazowych zajęć w zainteresowanych gimnazjach po feriach. W tej sprawie wystarczy tylko skontaktować się z dyrekcją placówki.

Obecnie w szkole zawodowej, technikum i policealnej szkole dla dorosłych uczy się ponad 240 uczniów zarówno z Bychawy, jak też okolicznych gmin Krzczonów, Zakrzew czy Wysokie, a nawet z Lublina. "Hubal" dysponuje też 50 miejscami we własnym internacie.

Niebawem ZSZ 1 chce zaproponować absolwentom gimnazjów nowe kierunki kształcenia. To m.in. technik gazownictwa, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, opiekun osób starszych, a także technik teleinformatyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. - Wybraliśmy je na podstawie rozeznania rynku pracy i rozmów z najbardziej zainteresowanymi, czyli z młodzieżą. Mamy już wstępną zgodę na wprowadzenie tych nowości, ale ostateczna decyzja należy do organu prowadzącego, którym jest Powiat Lubelski - dodaje dyrektor Sprawka. Jeśli samorząd powiatowy zgodzi się na tę propozycję, nowe kierunki kształcenia pojawią się w ofercie "Hubala" na nowy rok szkolny.
Powrót