Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Nagrodzono najlepszych sportowców i artystów z Powiatu Lubelskiego

06-06-2019

31 maja, podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w Lublinie z okazji 20-lecia Powiatu Lubelskiego i Dnia Samorządu Terytorialnego, wręczone zostały nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i wybitne osiągnięcia w działalności sportowej.

NAGRODA ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

Nagroda za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury po raz pierwszy została przyznana w 2014 roku. W tym roku wpłynął 1 wniosek. Komisja do dokonania oceny zgłoszonych kandydatur powołana zgodnie z Uchwałą nr 74/2019 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 11 kwietnia 2019 r., w składzie: Sylwia Pisarek-Piotrowska - Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Magdalena Kędra, Agnieszka Gąska i Aneta Kalinowska- Gałat, pozytywnie zaopiniowała wniosek Hanny Król, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrodę.

Hanna Król to uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, w klasie skrzypiec Pani Katarzyny Kostrzewy. Jej dotychczasowe osiągnięcia, zaangażowanie, praca oraz talent dowodzą, że ta młoda osoba w pełni zasługuje na docenienie i wyróżnienie.

Hania jest laureatką licznych konkursów o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym:

- w 2018 r. podczas prestiżowego konkursu Talents for Europe - International Competition of Bohdan Warchal in playing the bow string instruments, organizowanym na Słowacji, otrzymała wyróżnienie I stopnia,

- podczas X Regionalnego Konkursu Skrzypcowego „Skrzypcowe spotkania” w Lublinie była laureatką I nagrody,

- podczas XXIII Regionalnego Przeglądu Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Zamościu otrzymała wyróżnienie.

Poza udziałem w konkursach oraz wydarzeniach wspierających jej rozwój muzyczny, Hania bierze aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych naszego regionu. Wielokrotnie występowała z koncertami w Domu Kultury LSM,  dla podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi  w Matczynie, w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w Celejowie oraz w Przedszkolu Specjalnym i Integracyjnym „Czas dzieci” w Lublinie.

Poza działalnością muzyczną Hania jest wolontariuszką oraz zuchem ZHR w 2 Lubelskiej Gromadzie Zuchenek.

 

NAGRODA ZA OSIĄGNIĘTE WYNIKI SPORTOWE ORAZ WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ

Nagroda za osiągnięte wyniki sportowe oraz wybitne osiągnięcia w działalności sportowej została przyznana po raz szósty. W tym roku wpłynęło łącznie 11 wniosków. Komisja  do dokonania oceny zgłoszonych kandydatur powołana zgodnie z Uchwałą nr 75/2019 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 11 kwietnia 2019 r. w składzie: Sylwia Piotrowska-Pisarek - Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Katarzyna Nowosad, Aneta Kalinowska-Gałat i Kamil Ziółkowski pozytywnie zaopiniowała wszystkie wnioski, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody wszystkim kandydatom.

Nagrodę za osiągnięte wyniki sportowe otrzymali:

Iwona Podkościelna – członek kadry narodowej kobiet w paraolimpijskiej dyscyplinie kolarstwo tandemowe w konkurencjach szosowych i torowych. W 2018 r. w parze z pilotką Aleksandrą Tecław zdobyły podczas: Mistrzostw Świata w Maniago we Włoszech - dwa razy III miejsce, Pucharu Świata w Baie – Comeau w Kanadzie - dwa razy II miejsce, Pucharu Świata w Ostendzie w Belgii - dwa razy III miejsce, Mistrzostw Polski na szosie w Koziegłowach -  dwa razy I miejsce, Mistrzostw Polski na torze w Pruszkowie - trzy razy I miejsce.

Marcin Polak - członek kadry narodowej mężczyzn w paraolimpijskiej dyscyplinie kolarstwo tandemowe w konkurencjach szosowych i torowych. W 2018 r. w parze z pilotem Michałem Ładoszem podczas: Mistrzostw Świata w Maniago we Włoszech - zdobyli II i III miejsce, Pucharu Świata w Ostendzie w Belgii -  zdobyli I i II miejsce, Mistrzostw Polski na szosie w Koziegłowach - zajęli  dwa razy I miejsce, Mistrzostw Polski na torze w Pruszkowie- zajęli I miejsce oraz dwa razy II miejsce.

Patrycja Powroźnik - zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Srebrna medalistka w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe do lat 17, które odbyły się 10 maja 2018 r. w Zamościu. Srebrna medalistka w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, które odbyły się w dniach 28.06-01.07.2018 r. w Piekarach Śląskich.

Michał Pyszniak - zawodnik karate tradycyjnego. W dniach 15-17 czerwca 2018 r. w Opolu reprezentował Lubelski Klub Karate Tradycyjnego na XXIX Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych, podczas których uzyskał  III miejsce w konkurencji - KATA DRUŻYNOWE oraz III miejsce w konkurencji - KUMITE DRUŻYNOWE.

Marlena Polakowska - zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. Członkini Kadry Narodowej kobiet. Brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23, które odbyły się w dniach 9-10 czerwca 2018 r. w Ciechanowie.

Marcin Pachuta - zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. Brązowy medalista Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe do lat 17, które odbyły się w dniach 10-13 maja 2018 r. w Zamościu.

Kamil Miąc - zawodnik sekcji taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. Brązowy medalista w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych podczas Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży - Swarzędz Zalasewo, które odbyły się w dniach 27-29 kwietnia 2018 r. Srebrny medalista w Pucharze Polski, który odbył się 20 października 2018 r. w Legionowie. Złoty medalista w Pucharze Polski, który odbył się 17 listopada 2018 r. w Puławach.

Zbigniew Cękała - trener sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. W 2018 r. jego podopieczna Patrycja Powroźnik  zdobyła 2 srebrne medale na imprezach rangi Mistrzostw Polski.

Wojciech Kowalski - trener sekcji taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2018 r. jego podopieczny - Kamil Miąc  zdobył 3  medale: brązowy w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, srebrny i złoty w Pucharach Polski.

Antoni Kawałek - trener sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. To dzięki jego pracy Pani Marlena Polakowska  i Pan Marcin Pachuta zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Ryszard Sosnowski - założyciel i prezes Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce z sekcją podnoszenia ciężarów. Od lat rozwija zamiłowania młodzieży do sportu, daje im możliwość spędzania wolnego czasu, przeciwdziała wykluczeniu społecznemu, wreszcie daje wiarę w sukces na miarę medali Mistrzostw Polski. Sukcesy i pasję Pana Sosnowskiego docenił Pan Witold Bańka - Minister Sportu, przyznając mu w 2016 r. Brązową Odznakę „ Za Zasługi dla Sportu”.

Powrót