Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Nagrody za wyniki w nauce i sukcesy sportowe

29-09-2017

Najlepsi uczniowie i sportowcy ze szkół prowadzonych przez Powiat Lubelski otrzymali stypendia Starosty Lubelskiego. Uroczystość odbyła się podczas sesji rady powiatu w czwartek 28 września.

Takie nagrody są przyznawane od 2002 roku po każdym zakończonym semestrze. Tym razem za bardzo dobre wyniki w nauce nagrodzono 8 uczniów, a za wyniki w różnych dyscyplinach sportowych - 6. W pierwszej grupie znaleźli się uczniowie ze średnią ocen prawie 5,7, zaś w drugiej uzdolnieni sztangiści.

Stypendia naukowe otrzymali: Julia Malinowska z Gimnazjum i Julita Świderska z LO w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, Łukasz Krzos z Liceum Ogólnokształcącego i Zuzanna Małek z Gimnazjum w Zespole Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, Justyna Litwinek z LO w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, Paulina Drozd z LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, Justyna Bork z Technikum w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach oraz Beata Znój z Technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego w Bychawie. Za osiągnięcia sportowe zostali docenieni: Lidia Różyk i Patryk Dziuba z Technikum w ZSP w Niemcach, Bartłomiej Smoleń i Mateusz Jarocki z Technikum Samochodowego, Karol Warda z Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Marek Skoczylas z Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZSTR im. W. Witosa w Piotrowicach. Wszyscy otrzymali drugą klasę sportową, startując w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Podnoszeniu Ciężarów w Biłgoraju i Turnieju o Puchar Wójta Gminy Terespol.

Podczas czwartkowej sesji stypendia wręczali Starosta Lubelski Paweł Pikula i przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie Antoni Skrabucha.
 
Powrót