Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Nagrody za osiągnięte wyniki sportowe przyznane po raz drugi

23-04-2015

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Lublinie nagrody za osiągnięte wyniki sportowe oraz wybitne osiągnięcia w działalności sportowej zostały przyznane po raz drugi. W tym roku Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał 5 nagród. Przewodniczący Komisji Pan Dariusz Gajo odczytał protokół oraz przedstawił sylwetki laureatów.

Nagrodę za osiągnięte wyniki sportowe otrzymali:

  1. Michał Pyszniak - Zawodnik w stopniu mistrzowskim Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Złoty medalista w konkurencji Fuku-Go XXV Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 17-15 maja 2014 r. w Gdańsku oraz brązowy medalista XVII Mistrzostw Świata w karate tradycyjnym. XVII Mistrzostwa Świata odbyły się w dniach 24-25 października 2014 r. w Genewie (Szwajcaria). Wysokość nagrody wynosi 2 000, - zł brutto
  1. Bartosz Pyszniak - Zawodnik w stopniu mistrzowskim Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Srebrny medalista w konkurencji  Kumite drużynowe w kategorii junior XXV Mistrzostw Polski, które odbyły się dniach 17-15 maja 2014 r. w Gdańsku. Wysokość nagrody wynosi 1 500,- zł brutto
  1. Marcin Polak - Członek kadry narodowej mężczyzn w paraolimpijskiej dyscyplinie  - kolarstwo tandemowe, które uprawiają osoby niewidome i słabo widzące wspólnie z pełnosprawnym „pilotem” na rowerach typu tandem. W 2014 r. Marcin Polak w parze z pilotem Michałem Łodoszem na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Green Ville w USA w dniach 28-31 sierpnia w szosowym wyścigu jazda indywidualna na czas, zajęli 3. miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata. W wyścigu ze startu wspólnego zajęli 6. miejsce. Ponadto ta sama para w 2014 roku wygrała pięć tytułów Mistrzostw Polski w trzech wyścigach szosowych i dwóch wyścigach na torze.
  1. Kobieca drużyna w przeciąganiu liny z Gminy Zakrzew w składzie: Regina Zając,  Anna Wójtowicz, Iwona Mazurek, Zofia Woźniak, Renata Chlebiej – odnosi sukcesy na Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych. Panie przyczyniają się do promowania sportu na arenie ogólnopolskiej województwa lubelskiego i powiatu lubelskiego. Wysokość nagrody wynosi 1 500, - zł brutto.

Nagrodę za wybitne osiągnięcia w działalności sportowej otrzymali:

  1. Kazimierz Nowakowski – wychowawca wielu pokoleń zawodników w narciarstwie klasycznym. Najlepsi zawodnicy UKS „ARIANIN” zdobywają czołowe miejsca w mistrzostwach województwa, międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików Polski oraz uzyskują kwalifikacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady. Laureat  podejmuje kroki na rzecz rozwoju sportu i podnoszenia poziomu kultury fizycznej młodzieży z terenu województwa lubelskiego, a w szczególności młodzieży z terenu Gminy Wojciechów. Wysokość nagrody wynosi 2 000,- zł brutto.

 

Powrót