Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Mole - na start!

27-01-2014

Rozpoczyna się kolejna edycja literacko-kulinarnej zabawy z cyklu "... dla Mola". W tym roku tematem są literackie receptury napojów i słodkości. Finał zmagań jest planowany na 1 marca, a konkursowe propozycje są przyjmowane do 24 lutego.

Zadaniem uczestników jest odnalezienie w literaturze pięknej opisów napojów, deserów, ciast i innych słodkości. Jeśli ktoś potrafi i ma ochotę, może sam chwycić za pióro i napisać własny utwór. Organizatorzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie zapraszają do udziału w konkursie także... kinomanów. 

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko autora oraz tytuł książki, miejsce, rok wydania i numer strony, na której znajduje się opis, a w przypadku filmu wystarczy podać tytuł i nazwisko reżysera. 

Zgodnie z tradycją podczas finału uczestnicy konkursu nie tylko prezentują wybrane fragmenty lub własne prace, ale też przyrządzają opisane potrawy.

Aromatyczne opowieści baristki Magdy Drążkiewicz o kawie przyrządzanej na 100 i więcej sposobów, przywoływanie literackich receptur, przyrządzanie i smakowanie, panie w sukniach wieczorowych, panowie w garniturach, nastrojowa muzyka… Tak będzie podczas imprezy finałowej. Co do tego dołączą uczestnicy konkursu? Okaże się 1 marca.
 
Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy wykonywanego zawodu. Wystarczy, że lubi czytać książki i potrafi odnaleźć smakowite ich fragmenty.

Propozycje można przekazywać osobiście do siedziby biblioteki przy ul. Piłsudskiego 34 w Bychawie albo redakcji "Głosu Ziemi Bychawskiej" przy ul. Partyzantów 1. Są one także przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresami: biblioteka.bychawa@gmail.com lub gazeta@bychawa.pl. do biblioteki (Bychawa, ul. Piłsudskiego 34); lub redakcji (Bychawa, ul. Partyzantów 1).
Powrót