Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje

24-03-2017

W dniu 23 marca 2017 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Lublinie, Komenda Miejska  PSP w Lublinie oraz Starostwo Powiatowe w Lublinie. Do eliminacji na szczeblu powiatowym OTWP zakwalifikowało się łącznie 15 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego. Wyniki finalistów  eliminacji przedstawiają się następująco:
I grupa - uczniowie szkół podstawowych
  1. Łukasz Putowski  –  Szkoła Podstawowa w Zemborzycach Tereszyńskich
II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych
  1. Krystian  Krzos – Gimnazjum w Krzczonowie
III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
 
       1. Rafał Sulowski - Zespół Szkół Zawodowych w Bychawie
 
Nagrody dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych ufundowało Starostwo Powiatowe w Lublinie. Komenda Miejska PSP w Lublinie zabezpieczyła Jury oraz prezentacje sprzętu i pokaz sprawności sprzętu i strażaków. Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lublinie ufundował posiłki i napoje.
Uczniowie: Łukasz Putowski, Krystian Krzos i Rafał Sulowski będą reprezentować powiat lubelski  podczas eliminacji wojewódzkich OTWP.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa przeciwpożarowego i udział w turnieju. Dziękujemy również dyrekcji szkół, opiekunom uczniów oraz Wójtom i Burmistrzom za przeprowadzenie eliminacji szkolnych i gminnych turnieju.
 
Powrót