Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Młodzież zapobiega pożarom 2018

27-03-2018

Po raz kolejny młodzież z naszego powiatu udowodniła, że nieobca jest jej tematyka bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ochrony przez zagrożeniami. Tegoroczne eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zgromadziły znaczną liczbę uczestników.

W dniu 22 marca 2018 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W tym roku w eliminacjach wzięło udział łącznie 357 uczniów z terenu powiatu lubelskiego.

Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Lublinie, Komenda Miejska PSP w Lublinie oraz Starostwo Powiatowe w Lublinie. Do eliminacji na szczeblu powiatowym OTWP zakwalifikowało się łącznie 20 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego.

Wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:

I grupa - uczniowie szkół podstawowych(kl. I-VI)
Karolina Kępowicz – Szkoła Podstawowa w Warszawiakach

II grupa - uczniowie szkół podstawowych( kl. VII-VIII) i gimnazjum (kl. II-III)
Adrian Mańka – Gimnazjum Nr. 3 w Krężnicy Jarej

III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
Rafał Sulowski - Zespół Szkół Zawodowych w Bychawie

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lublinie wszystkim uczestnikom eliminacji wręczył członek Zarządu Powiatu Lubelskiego Dariusz Gajo wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. Michałem Pytlakiem.

Podczas eliminacji wojewódzkich OTWP powiat lubelski reprezentować będą Karolina Kępowicz, Adrian Mańka i Rafał Sulowski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju. Dziękujemy również dyrekcji szkół, opiekunom uczniów oraz wójtom i burmistrzom za przeprowadzenie eliminacji szkolnych i gminnych.

Powrót