Młodziez pokazała na co ją stać

13-06-2012

Strażaczki z Garbowa oraz strażacy z Pawlina i Radawca wygrali Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji, która we wtorek 12 czerwca odbyła się w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, uczestniczyło dziewięć drużyn, w tym cztery dziewczęce i pięć chłopięcych.

Wszystkie ekipy miały do pokonania sztafetę 400 metrów z przeszkodami i do wykonania zestaw ćwiczeń bojowych.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbowie, która wyprzedziła OSP Bełżyce, OSP Babin w gminie Bełżyce i OSP Świdnik Duży I.

W kategorii chłopców wygrał połączony zespół OSP Pawlin i OSP Radawiec z gminy Konopnica. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa OSP Czółna w gminie Niedrzwica Duża, a na trzecim OSP Świdnik Duży I. Tuż za podium znalazły się zespoły OSP Bełżyce i OSP Wojciechów.
Zwycięskie drużyny, zarówno dziewcząt jak i chłopców, już w najbliższy piątek 15 czerwca, będą rywalizować w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbędą się w Parczewie.