Młodzież-Pasja-Zawód...zapraszamy na konferencję

19-04-2016

Powiat Lubelski wraz z Zespołem Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach organizuje IV Powiatową Konferencję Szkół Zawodowych „MŁODZIEŻ- PASJA- ZAWÓD”, która odbędzie się 26 kwietnia br. w budynku Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach w godzinach od 9.30 do 14.00. Celem konferencji jest prezentacja oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Lubelski.

W programie przewidziane są prezentacje szkół, pogadanka doradcy zawodowego nt. predyspozycji do wykonywania poszczególnych zawodów oraz wystąpienia gości. Przedstawione zostaną kierunki kształcenia w zakresach: mechanicznym, informatycznym, gastronomicznym i usługowym. Oferta kształcenia ogólnokształcącego zostanie wzbogacona krótkim wykładem pt.” Proces adaptacyjny młodych ludzi w warunkach polskiej szkoły na przykładzie Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. W trakcie konferencji przeprowadzone będą konkursy tematyczne adresowane do uczniów gimnazjów oraz wręczenie nagród. Konferencję uatrakcyjnią stoiska wystawiennicze prowadzonych przez Powiat Lubelski szkół oraz placówek kształcenia specjalnego. Dla wszystkich uczestników konferencji przewidziany jest poczęstunek przygotowany przez szkoły gastronomiczne prowadzone przez Powiat Lubelski.