Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Ministerstwo wesprze Powiat

14-03-2012

Powiat lubelski otrzyma z budżetu państwa pieniądze na zabezpieczenie przed erozją wąwozu lessowego jednej z dróg powiatowych w gminie Krzczonów. W środę 14 marca starosta lubelski Paweł Pikula odebrał w urzędzie wojewódzkim promesę dotacji celowej z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Dzięki ministerialnemu wsparciu samorząd powiatowy będzie mógł utwardzić dno i odwodnić wąwóz lessowy na ponad 500-metrowym odcinku trasy Policzyzna – Pustelnik w miejscowości Policzyzna. Na razie droga ma nawierzchnię gruntową, ale ze względu na położenie w wąwozie, szczególnie w czasie wiosennych roztopów, jest rozmywana przez wodę. Teraz drogowcy mają wykonać warstwę odsączającą z piasku, podbudowę z tłucznia, położyć warstwę asfaltu i wzmocnić skarpy ażurowymi płytami z betonu.

Środki z budżetu państwa powinny wystarczyć na około 80 procent kosztów inwestycji, którą będzie prowadzić Zarząd Dróg Powiatowych. Przetarg na wykonanie robót ma być ogłoszony w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Oprócz starosty lubelskiego, podczas środowego spotkania, promesy odebrali przedstawiciele prawie 40 samorządów, w tym czterech gmin powiatu lubelskiego: Bychawy, Krzczonowa, Strzyżewic i Wysokiego. Wójtowie, burmistrzowie i starostowie odebrali je z rąk m.in. wojewody Jolanty Szołno-Kogus i podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego.

Powrót