Międzynarodowa siatkówka w Niemcach

13-03-2013

Dziesięć zespołów zapowiedziało udział w tegorocznym Międzynarodowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Lubelskiego.

Zawody z udziałem reprezentacji samorządów, firm i instytucji z Polski i Ukrainy, odbędą się w najbliższy weekend w Niemcach.Najpierw drużyny będą rywalizować w eliminacjach grupowych, które w sobotę 16 marca o 10.00 zostaną rozegrane w dwóch halach,
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Różanej i Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej przy ul. Szkolnej w Niemcach. W grupie "A" zagrają reprezentacje gmin Bychawa i Niemce, powiatu przemyskiego, a także Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i ukraińskiego Rejonu Korzec. W grupie "B" znalazły się zespoły z gminy Wólka, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Powiatu Lubelskiego, a także Rejonu Pustomyty na Ukrainie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Najlepsze zespoły w rundy eliminacyjnej zagrają w niedzielę 17 marca w turnieju finałowym, który rozpocznie się o 10.00 z ZSP w Niemcach. Zwycięzcy otrzymają puchary, a zawodnicy zostaną uhonorowani pamiątkowymi medalami. Oprócz klasyfikacji drużynowej organizatorzy nagrodzą pucharami najlepszego zawodnika turnieju i najsympatyczniejszy zespół. Zawody organizuje Starostwo Powiatowe w Lublinie, a wśród patronów honorowych turnieju są Marszałek Województwa Lubelskiego, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie oraz Wójt Gminy Niemce.