Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Medale dla sztangistów z Piotrowic

25-04-2012

Z dwoma medalami wrócili z Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Siedlcach zawodnicy GLKS „POM-ISKRA” Piotrowice z powiatu lubelskiego.

W kategorii juniorek do lat 18 Marlena Polakowska zdobyła srebro w kategorii do 53 kilogramów. Sztangistka z Piotrowic podniosła w sumie 127 kilogramów, ulegając jedynie Izabeli Wróblewskiej z Ciechanowa.

Startujący w kategorii juniorów do lat 20 Grzegorz Matraszek z wynikiem 197 kilogramów zdobył brązowy medal w kategorii do 69 kilogramów.

Podczas zawodów w Siedlcach dobrze zaprezentował się również Krystian Piłat, który miał szanse na brąz w kategorii do 77 kilogramów. Choć pobił swoje dotychczasowe rekordy życiowe, dźwigając łącznie 231 kilogramów, ostatecznie zajął miejsce tuż za podium.

Trener sztangistów Antoni Kawałek jest zadowolony z występu swoich podopiecznych. Jego zdaniem start w mistrzostwach LZS świadczy o dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym i jest dobrym sprawdzianem formy przed eliminacjami 18-latków do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w połowie czerwca odbędzie się w Biłgoraju.