Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Mammobus w 5 gminach

31-05-2017

W pierwszych dniach czerwca mieszkanki pięciu gmin powiatu lubelskiego będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, które są skierowane do kobiet w wieku od 50 do 69 lat.

W piątek 2 czerwca badania będą się odbywać w mammobusie, który stanie przy markecie "Intermarche" w Bełżycach. We wtorek 6 czerwca specjalny ambulans przeniesie się na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej, a dzień później na plac przy OSP w Motyczu w gminie Konopnica. Ponadto bezpłatną mammografię będzie można wykonać 8 czerwca przy Szkole Podstawowej w Jastkowie i 9 czerwca przy OSP w Niemcach.
By skorzystać z tej propozycji trzeba się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie pod numerem: 58 666 24 44. Zapisy odbywają się w dni robocze od 8.00 do 20.00, a w soboty i niedziele między 9.00 a 15.00. Pacjentki mogą się też rejestrować za pośrednictwem internetu na stronie: www.mammo.pl.
Panie nie muszą mieć żadnych skierowań. Wystarczy, że zabiorą ze sobą dowód osobisty i, jeśli posiadają, wyniki poprzednich mammografii.
Rak w porę wykryty jest całkowicie wyleczalny, a mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Jest ona bezpieczna i wykonywana przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.
Powrót