Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Lubelski Orzeł Biznesu dla Starosty Lubelskiego Pawła Pikuli

06-06-2014

Starosta lubelski Paweł Pikula znalazł się wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu "Lubelski Orzeł Biznesu". Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się w czwartek 5 czerwca podczas gali w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Od 11 lat wyróżnienia za zaangażowanie w rozwój lokalnej przedsiębiorczości są przyznawane firmom, instytucjom i samorządowcom. W tym roku kapituła konkursu, który organizują Pracodawcy Ziemi Lubelskiej, przyznała nagrody w 10 kategoriach, a także nagrodę honorową w kategorii "Osobowość Roku". 
Paweł Pikula odebrał "orła" w kategorii "Samorządowiec 2013 roku", razem z prezydentem Zamościa Marcinem Zamoyskim i wójtem gminy Biłgoraj Wiesławem Różyńskim. 
 
Starosta lubelski został doceniony za zrealizowane w ubiegłym roku inwestycje, pozyskane środki zewnętrzne, prowadzenie jednostek samorządowych oraz współpracę z organizacjami i instytucjami publicznymi. Pozyskiwanie środków na inwestycje, głównie w funduszach unijnych, to jedno z najważniejszych celów działalności Powiatu Lubelskiego w 2013 roku. W ubiegłym roku wybudowano 35 kilometrów dróg powiatowych i 61 kilometrów dróg gminnych. Dzięki wsparciu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, samorząd powiatowy zmodernizował m.in. 7,5 kilometra drogi Niedrzwica Duża - Krebsówka - Osmolice, wartej 1 milion 800 tysięcy złotych. Stale rozwijany jest też poziom usług w placówkach opieki społecznej, na przykład w Domu Pomocy Społecznej w Matczynie, a Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jak i Powiatowy Urząd Pracy z powodzeniem realizują wielomilionowe projekty unijne mające na celu ożywienie rynku pracy. 
 
Te i wiele innych działań zostało docenionych wcześniej przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota", które przyznało Powiatowi Lubelskiemu czołowe miejsca w prestiżowym rankingu ogólnopolskim powiatowych inwestycji w infrastrukturę techniczną i wykorzystania funduszy unijnych. Teraz tę opinie potwierdzili członkowie kapituły "Lubelskich Orłów Biznesu". 
Powrót