Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Lekkoatletyczne zawody w Ciecierzynie

13-06-2012

Ponad 70 dziewcząt i chłopców rywalizowało w zawodach lekkoatletycznych w czwórboju, które we wtorek 12 czerwca odbyły się na obiektach Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie w powiecie lubelskim.

Swoje reprezentacje wystawiły gimnazja z: Krasienina, Niemiec, Pliszczyna i Ciecierzyna oraz Szkoła Podstawowa w Niemcach. Dziewczęta rywalizowały w biegach na 60 i 600 metrów, skoku w dal i rzucie 4-kilogramową piłką lekarską. Chłopcy wykazywali się w biegach na 60 i 1000 metrów, skoku w dal oraz rzucie 5-kilogramową piłką lekarską.

Liczba punktów zdobytych w tych konkurencjach przez poszczególnych zawodników decydowała zarówno o ostatecznej klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się pierwsza reprezentacja Ciecierzyna, która wyprzedziła gimnazjum z Niemiec i zespół z Pliszczyna. Czwarte miejsce zajął Ciecierzyn II, zaś piąte dziewczynki z SP w Niemcach. Indywidualnie zawody wygrały reprezentantki gospodarzy, które zdobyły cztery z pięciu pierwszych miejsc. Najwięcej punktów zgromadziła Andżelika Małyska, druga była Paulina Prill, trzecie miejsce zajęła Anna Żurawska, a piąte Iwona Korzeniowska. Oprócz zawodniczek gimnazjum w Ciecierzynie, w pierwszej „piątce” znalazła się tylko Dominika Jakubaszek z Pliszczyna, która zakończyła zawody na czwartej pozycji.

Wśród chłopców również zwyciężyli gospodarze, czyli gimnazjaliści z Ciecierzyna, którzy wyprzedzili rówieśników z Niemiec i Pliszczyna. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna z Krasienina, a na piątym drugi zespół z Ciecierzyna. Indywidualnie zawody wygrał Daniel Woliński z Ciecierzyna. Walka o drugi stopień podium zakończyła się... remisem, ponieważ zarówno Michał Bujak z Niemiec jak i Marcin Stefaniak z Krasienina, zdobyli identyczną liczbę punktów i zajęli drugą pozycję ex aequo. Czwarty był Karol Urban z Pliszczyna, natomiast piąta lokata przypadła Karolowi Dziubie z Niemiec.
Najlepsze zespoły i zawodnicy odebrali puchary i dyplomy, wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a szkoły wysokiej jakości sprzęt sportowy.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów wręczali je: wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz dyrektorzy Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie Mirosław Studniewski i Alina Gromaszek.