Kulminacja wiosennych starć siatkarskich w Powiecie Lubelskim

10-04-2015

W sobotę 18 kwietnia 2015 w Wojciechowie najlepsze drużyny z Powiatu Lubelskiego zmierzą się z zaprzyjaźnionymi ekipami z Ukrainy podczas czwartej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego.

W marcu podczas rozgrywek udało się wyłonić najlepsze zespoły siatkarskie z terenu Powiatu Lubelskiego, które zmierzą się pod siatką z reprezentantami ukraińskich rejonów - Korca oraz Pustomyty. Walka będzie z pewnością zacięta. Zespoły z Ukrainy już dwukrotnie odniosły zwycięstwo i deklarują, że i tym razem przyjeżdżają po puchar. W zawodach, oprócz wspomnianych zespołów z Ukrainy, swoich sił spróbują ekipy: Powiatu Lubelskiego, KS Strażak Wojciechów, Wyjadacze z Bychawy oraz triumfator Mistrzostw Powiatu z marca br. – Traktor Volley z Krzczonowa. W poprzedniej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej drużyna Powiatu Lubelskiego zajęła piąte miejsce. Kapitan zespołu Paweł Pikula wierzy, że tym razem uda się zająć miejsce na podium i zapowiada ambitną walkę do ostatniej piłki.

Sobotni Turniej rozpoczyna się o godzinie 9:30 w Hali Zespołu Szkół w Wojciechowie. Jak pokazały poprzednie edycje Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej, dlatego i tym razem zapraszamy serdecznie do aktywnego kibicowania.

Wizyta przedstawicieli z Ukrainy będzie szansą do otwartej rozmowy na temat możliwości współpracy oraz obecnej jakże trudnej sytuacji tego kraju.

Mając na uwadze powyższe informujemy, że od poniedziałku 13 kwietnia rozpoczynamy zbiórkę na rzecz pomocy kolegom z Ukrainy w formie: sprzętu biurowego, zabawek, sprzętu sportowego, kredek, farb, bloków itp., które zamierzamy przekazać naszym partnerom z zaprzyjaźnionych powiatów. Będzie to wyraz naszej solidarności oraz pomocy dla naszych partnerów. Tym samym liczymy, że nasza akcja spotka się z Państwa życzliwością. Punkt zbiórki znajduje się w pokoju 100 A w siedzibie Starostwa przy ul. Spokojnej 9.

Plakat [plik JPG, rozmiar 532 KB]