Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kopernik – Moje miejsce na Ziemi

05-12-2018

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach powstanie chilloutowa strefa dla uczniów. Pieniądze na ten cel szkoła otrzyma z Programu "Moje miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen "Dar Serca".

Program skierowany był do lokalnych organizacji, które chciały zrealizować pomysł na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Spośród 1130 wniosków wyłoniono 293 laureatów, których inicjatywy – jak czytamy na stronie PKN Orlen – „przyczynią się do pozytywnych zmian w lokalnym otoczeniu, zaangażują w działania mieszkańców, a także wyróżniały się oryginalnością projektu”. Wśród laureatów znalazł się Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach!
 
Wniosek złożony przez nauczycielki  „Kopernika” – Panie Emilię Rybacką i Agnieszkę Kwiatkowską – zakładał utworzenie w szkole strefy chiloutowej dla uczniów, w której: młodzież mogłaby w kreatywny sposób spędzać czas pomiędzy lekcjami; nauczyciel prowadzić zajęcia w mniej formalny sposób; rodzice mogliby w komfortowych warunkach spotykać się z nauczycielami, co pozytywnie wpłynęłoby na zwiększenie zaangażowania wszystkich wymienionych grup w życie społeczności szkolnej.
 
W dniu 28 listopada 2018 roku w Pałacu Zamojskich w Warszawie odbyła się Gala I edycji Programu „Moje miejsce na Ziemi”, podczas której laureatom zostały wręczone dyplomy. Galę uświetnił swoją obecnością Prezes PKN Orlen - Daniel Obajtek. Atrakcją był również koncert znanej polskiej wokalistki – Ani Dąbrowskiej.
 
"Cieszymy się, że zarząd fundacji docenił naszą inicjatywę i mamy nadzieję, że jej realizacja będzie odpowiedzią na prośbę Prezesa Obajtka, który podczas swojego wystąpienia zaapelował: Zostawmy to, co odziedziczyliśmy, jeszcze lepszym!” - mówią pomysłodawczynie.
Powrót