Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Konwent i Konferencja - Dobry klimat dla powiatów

25-10-2013

24 października 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyła się regionalna konferencja klimatyczna projektu LIFE+ „Dobry klimat dla powiatów” połączona z Konwentem Powiatów Województwa Lubelskiego zorganizowana wspólnie przez Związek Powiatów Polskich oraz Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Podczas spotkania przedstawiciele Instytutu na rzecz Ekorozwoju oraz Związku Powiatów Polskich poruszyli tematykę związaną z ochroną klimatu. W pierwszej części przedstawiono wyniki debat klimatycznych projektu oraz poddano interpretacji obliczenia śladu węglowego. Interesującym punktem konferencji była prezentacja o samorządach w sieciach i porozumieniach na rzecz klimatu. Pomiędzy prezentacjami miał miejsce panel dyskusyjny „Powiat liderem ochrony klimatu w regionie” z udziałem Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego Panem Pawłem Pikulą i innych zaproszonych gości. Ostatnim zagadnieniem poruszonym podczas spotkania była polityka i finansowanie ochrony klimatu, w tym: źródła finansowania unijnego na ochronę klimatu w perspektywie 2014 – 2020, źródła finansowania krajowego na ochronę klimatu oraz bankowe instrumenty finansowania ochrony klimatu.
 
Uczestnikami konferencji byli członkowie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego oraz przedstawiciele lokalnych instytucji działających na rzecz szeroko rozumianej ochrony klimatu i środowiska, gospodarką energetyczną oraz rozwojem transportu publicznego jak i pozyskiwaniem albo zarządzaniem funduszami unijnymi.
Powrót