Konkurs wiedzy o samorządzie

19-11-2012

Rozpoczyna się trzecia edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W piątek 16 listopada przeprowadzony został pierwszy etap rywalizacji, w którym wzięli udział m.in. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lubelskiego.

Byli to reprezentanci sześciu placówek: Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika i Zespołu Szkół Technicznych w Bełżycach, im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego i Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Bychawie, a także Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli oraz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem. Zadaniem uczestników szkolnego etapu konkursu było rozwiązanie testu, w którym znajdą się pytania z zakresu: społeczeństwa obywatelskiego, relacji między samorządami a mediami oraz ogólnych przepisów, dotyczących jednostek samorządu terytorialnego. Po trzech najlepszych uczestników awansowało do etapu powiatowego, który odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Jedną z nagród dla laureatów finału wojewódzkiego są ułatwienia na studiach. Będą mogli z nich skorzystać jeśli podejmą studia na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Bez kwalifikacji, która wymaga uzyskania wysokiej średniej, automatycznie będą się mogli dostać na specjalność samorząd i polityka lokalna. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy w lutym. Jego organizatorami są: Zakład Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii UMCS oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.