Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Konkurs Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym

23-04-2018

Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Piotrowicach wspólnie ze Starostwem Powiatowym organizuje regionalny Konkurs Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym. Do udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu zostali zaproszeni uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu lubelskiego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman oraz Starosta Lubelski Paweł Pikula.

Główną ideą konkursu jest upowszechnienie wiedzy o ruchu ludowym, jego roli w odzyskaniu niepodległości, budowie zrębów niepodległego państwa polskiego, obronie suwerenności Polski przed najazdem bolszewickim w 1920 r. i w walce o niepodległość podczas II wojny światowej i bezpośrednio po jej zakończeniu.

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego (test składający się z 20/25 zadań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) oraz regionalnego (test składający się z 30/35 zadań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru). Regionalny finał konkursu odbędzie się 10 maja o godzinie 9:00 w Piotrowicach, natomiast wręczenie nagród nastąpi podczas Święta Ludowego 13 maja na stadionie w Bychawie.

Dla zwycięzców przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lublinie m.in. rower górski, skuter, smartfony i notebooki.

Liczymy na to, że Konkurs Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym spotka się z zainteresowaniem ze strony uczniów, czego wyrazem będzie ich liczny udział w konkursie.

Powrót