Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Konferencja Prasowa - Powitanie Starosty i Starościny tegorocznych Dożynek Wojewódzkich

04-09-2014

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawieni zostali starostowie tegorocznych Dożynek Wojewódzkich odbywających się 14 września w Niemcach. Starostowie powitani zostali przez organizatorów wojewódzkiego Święta Plonów: Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, Wojewodę Lubelskiego Wojciecha Wilka, Starostę Lubelskiego Pawła Pikulę, Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia oraz Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Artura Sępocha.

 
 

 

Małgorzata Dziuba

mieszka w Rudce Kozłowieckiej, gmina Niemce.

Od 1994 r., wraz z mężem Januszem, prowadzi gospodarstwo rolne, a od 1996 r. fermę drobiu specjalizującą się w hodowli indyka. Ferma obejmuje budynki o łącznej powierzchni 4 tysięcy m², w hodowli w jednym rzucie jest 23 tysiące indyków.

Gospodarstwo jest stale unowocześniane oraz wyposażane w nowoczesny sprzęt rolniczy finansowany z dotacji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Pasją pani Małgorzaty jest jej przydomowy ogród i jego pielęgnacja. Niezwykłą ozdobą posesji są pawie.

Pani Małgorzata ma troje dzieci: 19-letniego Karola, 17-letnią Olę i 14-letnią Kingę.

 

Marian Wójcik,

mieszka w Woli Krasienińskej, gmina Niemce.

Od 1996 r., wspólnie z żoną Kamilą, prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 100 ha. Przejęte od rodziców pana Mariana 12 ha powiększył do 40 ha, dodatkowo wydzierżawia 60 ha. Swoje gospodarstwo stale modernizuje i wyposaża w nowoczesny sprzęt rolniczy, aktywnie korzystając ze środków Unii Europejskiej.

Gospodarstwo pana Mariana specjalizuje się w produkcji mleka i żywca wołowego, obecnie stado liczy 190 sztuk bydła (w tym 60 krów dojnych), dla których na 25 ha uprawiana jest kukurydza na kiszonkę. Pozostały areał przeznaczony jest na uprawę zbóż (45 ha) i buraka cukrowego (10 ha), reszta to użytki zielone. Miesięcznie gospodarstwo produkuje powyżej 40 tysięcy litrów mleka, które skupowane jest przez Spółdzielnię Mleczarską "Michowianka" w Michowie.

Pan Marian lubi swoją pracę, stara się doskonalić i rozwijać własną działalność, biorąc udział w wystawach rolniczych m.in.: w Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie oraz w Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych podczas targów Polagra w Poznaniu. Zimą, kiedy trochę łatwiej o wolny czas, lubi jeździć na nartach.

Pan Marian ma dwoje dzieci: 16-letniego syna Jakuba i 9-letnią córkę Natalię.

 
Powrót