Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolejny sukces Marleny Polakowskiej!

09-11-2015

Krajowy sezon imprez centralnych zamknęli ciężarowcy ze znaczkiem Ludowych Zespołów Sportowych. Gmina Kurzętnik-powiat Nowe Miasto Lubawskie-była w miniony weekend gospodarzem Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS do lat 20 i 23.

Na sportowym pomoście zaprezentowali się sportowcy z 29 klubów. Wśród nich czwórka reprezentantów GLKS ,,POM-ISKRA’’ Piotrowice z Marleną Polakowską na czele. Marlena startująca w kat. 53 kg zdecydowanie pokonała rywalki i z wynikiem 155 kg. zdobyła złoty medal. W pokonanym polu pozostawiła Agnieszkę Kuczmaszewską  z  Agrosu Zamość 134 kg. i Elżbietę Bielak  ze Znicza Biłgoraj  125 kg. W punktacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw  z 239,7 pkt. uległa koleżance z reprezentacji Agacie Rok z Feniksa Siedlce 241,2 pkt.
Bardzo dobrze zaprezentowali się również koledzy Marleny ustanawiając rekordy życiowe. Startujący w kat.77 kg. Rafał Siek zdobył srebrny medal z wynikiem 251kg. I miejsce zajął  Przybylak Adrian z Talentu Wrocław z wynikiem 253 kg. W kat. 85 kg. Konrad Mikuła z wynikiem 230 kg. zajął IV miejsce. Bardzo udany start zaliczył również Dawid Bogusławski w kat. + 105kg. który uzyskał w dwuboju 236 kg. i zajął V miejsce. W klasyfikacji klubów nasi zawodnicy zajęli VII miejsce.
Podczas uroczystego  otwarcia zawodów z okazji obchodów 90- lecia Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów trener  GLKS ,,POM-ISKRA’’ Piotrowice, sekcji  podnoszenia ciężarów Antoni Kawałek został odznaczony Złotym  Medalem za zasługi dla rozwoju podnoszenia ciężarów.