Kolejny Konwent Powiatów Wojewodztwa Lubelskiego już za nami.

21-06-2017

W dniu wczorajszym w Radzyniu Podlaskim odbył się Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego, który rozpoczął Przewodniczący - Pan Paweł Pikula Starosta Lubelski.

O systemie kształcenia dualnego – korzyści dla organów prowadzących szkoły zawodowe opowiedział Pan Piotr Gawryszczak –Lubelski Wojewódzki Komendant OHP. Pani dr Grażyna Dzida – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnychi  Pan Paweł Łaskawski – Kierownik kształcenia praktycznego w  Zakładzie B Braun  przedstawili wykład o systemie kształcenia dualnego w Powiecie Radzyńskim. Kolejnym zaproszonym gościem był Pan Prof. dr hab. n. med. Sławomir Rudzki, który zainteresował przybyłych wykładem o uwarunkowaniach prawnych i medycznych pobierania i przeszczepiania narządów w Polsce.

Starosta Lubelski Paweł Pikula podsumował wspólne projekty powiatów „ e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Lubelskiego” oraz "Wygodniej, szybciej, bezpieczniej” poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju.